MEPSAN tarafından geliştirilen, yenilikçi ve patentli bir ürün olan SMART ELBOW, Alicante-İspanya’da düzenlenen Forecourttech Forumundan bu yana pazardan büyük ilgi görüyor!

MEPSAN, yenilikçi ve akıllı endüstri çözümlerini, dijital yakıt istasyonlarına yönelik perakende teknolojileri odaklı bir etkinlik olan Forecourttech‘te sundu.

Forum, sektör tedarikçilerini, akaryakıt perakendecilerini, teknoloji sağlayıcılarını, kilit karar vericileri, servis ve sistem sağlayıcılarını tek bir platformda toplayan, 10 değerli konuşmacının sunumlarıyla ve 15 dakikalık yüz yüze toplantılarla zenginleştirilen başarılı bir organizasyondu. Etkinlik boyunca, katılımcılar arasında iletişim ve toplantılar devam etti. 2 gün süren etkinlikte Nesnelerin Interneti, Yapay Zeka, Büyük Veri, Veri İşleme, Blok Zinciri, Değişen Müşteri Deneyimleri ve Mobil Ödeme Sistemlerindeki son gelişmeler ele alındı.

Avrupa pazarları MEPSAN Uluslararası Satış Müdürü, Melih Özparlak: “MEPSAN, MEPSENSE teknolojisi ve patentli ürünü SMART ELBOW ile teknolojinin istasyonlarda daha yoğun kullanımını sağlamak, tank dolumlarında güvenliği sağlamak, süreç yönetiminde etkinliği ve nihai olarak verimliliği artırmak için bu alana odaklandı. MEPSAN Ar-Ge ekipleri tarafından geliştirilen uygulamalar yardımıyla tank dolum verilerinin dijitalleştirilmesi bu ürünle birlikte başlamış oldu. Riskli geleneksel dolum yöntemlerinin ve sadece “çapraz dolumları” engellediğini iddia eden bazı çözümlerin aksine, bu alanda patentli bir çözüm olan SMART ELBOW, yakıt dökülmeden ve çapraz dolum olmadan güvenli bir işlem sağlamak, transfer sırasında sürekli yakıt kalitesinin kontrolünü sağlamak ve perakende satış işlemlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yönetmek için gelişmeye hazır dijital bir platform vaat ediyor. Dolumun kim tarafından, ne zaman, hangi tarihte yapıldığını ve dolum anındaki yakıt sıcaklığı ve kalitesiyle ilgili verileri alır, kaydedebilir, aktarabilir ve raporlayabilirsiniz. Ayrıca, SMART ELBOW, bu verilerin Tank Otomasyon ve Stok Yönetim Sistemleri gibi platformlara aktarılması için gelişime açık bir altyapı vaat ediyor. Dolum verilerinin dijitalleştirilmesi işlevi açısından SMART ELBOW, istasyonlar için sunulan son teknoloji ve sistemlerin konuşulduğu Forecourttech forumunda en dikkat çekici çözümlerden biriydi.”

UHF Teknolojili STAWIZ Taşıt Tanıma Çözümü, etkinlikte tüm delegelerin ilgisini çeken bir başka son teknoloji MEPSAN çözümüydü. Global ölçekte günde 1.500 araç kiti montajı yaptıklarını belirten Türkiye Satış Müdürü Oytun Tozar, “Sadece müşteri sadakati ve filo yönetimi uygulamaları için değil, MEPSAN Taşıt Tanıma Çözümleri aynı zamanda hatalı dolumları engellemede de tamamlayıcı bir çözüm ” dedi ve ekledi “Pompa tarafındaki yanlış dolumun giderilmesi, bir başka deyişle, tankerden başlayarak ürünün araç deposuna girene kadar olan alanda hatalı dolum riskinin ortadan kaldırılması, MEPSAN’ın geliştirdiği SMART ELBOW ve STAWIZ TTS gibi patentli ve son teknoloji ürünlerle şimdi mümkün.” 

Önceki uluslararası fuar ve forumlarda olduğu gibi, MEPSAN yine son teknoloji istasyon çözümleri konusundaki uzmanlığını gösterdi.