Bülten, CNG

MEPSAN’IN NEXMEP CNG KOMPRESÖRLERİ İLE FARK YARATIN!

Yüksek teknolojiye sahip yenilikçi ürünleriyle her zaman fark yaratan MEPSAN, yüzde yüz yerli üretimini, alternatif yakıt olarak dünya çapında popüler hale gelen “sıkıştırılmış doğalgaz” (CNG) için NEXMEP markası ile geliştirdiği CNG Dispenser, CNG Kompresör ve CNG Otomasyon sistemlerini müşterilerine sunmaktan gurur duyuyor.

MEPSAN’ın yenilikçi ürünlerinden biri olan NEXMEP CNG kompresör; tüm destek ve kontrol sistemlerini üzerinde taşıyan, kolay kurulum ve yüksek dayanıma sahip, müşterileri için bakım ve kontrol kolaylığı sağlayan özel tasarıma sahiptir.

NEXMEP CNG kompresörler, özel polimerlerden üretilen piston keçeler, su soğutmalı silindirler, yağlamasız dikey pistonlar ve yüksek performanslı valfler sayesinde; yüksek enerji verimliliği öne çıkıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi ilçeleri, Tatlıcak ve Dutlukır’ın yakıt ikmal istasyonlarında 2016 yılından beri kullanılan NEXMEP CNG kompresörler, beklentileri karşılamakla kalmıyor, kusursuz hizmet sunuyor.

NEXMEP CNG kompresörün yağlamaya ihtiyaç duymayan özel piston sızdırmazlık elemanları ve iç yüzeylerine honlama işlemi uygulanan yüksek performanslı silindirleri sayesinde; pistonlar silindir iç yüzeyinde yağlama işlemine ihtiyaç duymaksızın en iyi şekilde çalışıyor.

Bu sayede sıkıştırma bölgesine yağ girişi olmuyor. Bu durum yağ tüketiminin minumum seviyede olmasını sağlarken doğalgaz ile yağ temasının bulunmaması, müşterilere temiz doğalgaz imkanı sunmamızı sağlıyor.

1-4 kademeli NEXMEP CNG kompresörleri 275 bar çıkış basıncına sahiptir. Artırılmış dayanıklılığı, minimum gürültü seviyesi, dikey kompresör yapısı sayesinde azaltılmış titreşim, düşük yağlama miktarı, düşük devirde çalışması sayesinde geleneksel kompresörlerle kıyaslandığında çok ağır koşullarda bile kolaylıkla fark yaratıyor ve yüksek enerji verimliliği sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir