Başkandan

LİDER MARKA MEPSAN!

Başkan’ın Mesajı

Mehmet Levent Bulgurcu

Lider Marka Mepsan 

Dünyanın en büyük yakıt istasyonu ekipmanı üreticilerinden biri olmak bize yetmiyor; dünyanın lider yakıt istasyonu çözüm markası olmak, geleceğin istasyonunu hayalden gerçeğe dönüştürmek, alternatif otomotiv yakıtlarında öncü geliştirmeler yapmak istiyoruz. Sektörümüzün yerel liderliğinden sektör geleceğinin global liderliğine doğru emin adımlarla yürüyoruz.

Yenilikçiliği, sürdürülebilir başarının olmazsa olmazı olarak gördük ve en güçlü farklılaşma alanımızı bunun üzerine inşa ettik. Tasarım yeteneğimizi, mühendislik birikimimizi, üretim gücümüzü, sürdürülebilirlik önceliklerimizi ve geniş çözüm yelpazemizi de bunun yanındaki temel değerlerimiz olarak belirledik.

Güçlü bir yerel üretici olmak hedefiyle çıktığımız yolculukta bugün uluslararası lider bir marka yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu değişimi, heyecanımızı ve yeni hedeflerimizi hem çalışanlarımız hem de tüm iş ortaklarımızla paylaşırken kurumsal kimliğimizi ve marka stratejilerimizi de yeniledik. Ekip olarak heyecanla yeni hedeflerimize odaklandık. Bulunduğumuz noktanın gereği olan kurumsal yapılanma konusunda çok büyük adımlar attık.

Mepsan, hem zihniyet, inanç ve hedef odaklılığıyla hem de ürün kalitesi, servis altyapısı ve üretim gücüyle bugün Türkiye’nin tartışmasız lider markasıdır. Dünyada ise ilk 6 içerisindeyiz ama daha iyisini ve daha fazlasını hedefliyoruz. 22 yıl önce mekanik pompaları elektroniğe çevirerek başladığımız işimizde bugün yakıt istasyonları için komple yenilikçi çözümler üreten bir marka haline geldik. İşimizi büyütürken uygun fiyatla, yüksek kaliteli ürünler üretmek kadar yeni teknolojileri ve çözümleri geliştirmeye de odaklandık

Mepsan, tüm şirketlerimizi bünyesinde toplayan MLB Group içinde yer alıyor. Bugün MLB Group güçlü mali yapısı ve kurumsal organizasyonu ile Mepsan’ın gelecekteki büyümesi için gerekli temelleri oluştururken, yeni yatırım ve şirketlerimizi de şemsiyesi altında topluyor. MLB Group bünyesindeki diğer şirketlerimizden İtalyan ortaklarımız ile birlikte kurduğumuz MPT, yakıt istasyonları ve petrol sektörüne hizmet veren bir çevre çözümleri şirketi. Yeni yatırımımız TRACO akaryakıt, LPG ve LNG gibi ürünler için kara taşımacılığı araçları, tankerler ve nakliye çözümleri geliştiriyor. Yine MLB Group içinde yapılandırdığımız tamamen yenilikçi teknolojiler geliştirmeye odaklanmış bir AR&GE şirketimiz mevcut. İtalya’dan tüm üretim hattı ile birlikte satın aldığımız E.Barbero ise Avrupa’nın lider dalgıç pompa markası. Çok yakında yakıt istasyonlarının ihtiyaç duyduğu tüm çözümler ve ürünler MLB Group altında geliştiriliyor, üretiliyor ve sunuluyor olacak.

Mepsan, tamamen Türk mühendisliğinin tasarladığı ve imal ettiği ürünleri sunuyor. Bununla gurur duyuyorum. Büyük bir aileyiz ve bu ailenin tüm fertleriyle birlikte her gün daha da iyi işlere imza atıyoruz. Uluslararası lider marka olma hedefimize ulaşmak için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu topraklarda doğmuş bir markanın kurucusu ve yöneticisi olarak, hem Türkiye’nin hem de Mepsan’ın geçmişine olduğu kadar geleceğine de inanıyor ve güveniyorum.

M.Levent Bulgurcu

Yönetim Kurulu Başkanı 

Son tarih 28 Şubat

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği'ne göre Akaryakıt, LPG ve CNG istasyonlarındaki cihazların kalibrasyonlarının ve mühür tarihlerinin güncel olması ve her 2 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.