MEPSAN!

KURUMSAL

İŞ

ORTAĞINIZ!

HAKKIMIZDA

Başkan’ın Mesajı

Dünyanın en büyük yakıt istasyonu ekipmanı üreticilerinden biri olmak bize yetmiyor; dünyanın lider yakıt istasyonu çözüm markası olmak, geleceğin istasyonunu hayalden gerçeğe dönüştürmek, alternatif otomotiv yakıtlarında öncü geliştirmeler yapmak istiyoruz. Sektörümüzün yerel liderliğinden sektör geleceğinin global liderliğine doğru emin adımlarla yürüyoruz.

Yenilikçiliği, sürdürülebilir başarının olmazsa olmazı olarak gördük ve en güçlü farklılaşma alanımızı bunun üzerine inşa ettik. Tasarım yeteneğimizi, mühendislik birikimimizi, üretim gücümüzü, sürdürülebilirlik önceliklerimizi ve geniş çözüm yelpazemizi de bunun yanındaki temel değerlerimiz olarak belirledik.

Devamı...

SEÇ-G

1992 yılından bu yana Türkiye’de yakıt ve petrol cihazları sektörünün lideri MLB Group olarak, tüm faaliyetlerimizi, Türkiye'de ve dünyada, İş Sağlığı, Emniyet, Çevre ve Güvenlik konularında gelişen güncel uygulama ve mevzuatlara paralel, “Sıfır Tolerans” prensibiyle yürütüyor; tüm üretim, ürün ve servis aşamalarımızda, bu prensiplere uygunluk konusunda oldukça hassasiyet gösteriyoruz.

Mepsan’da SEÇ-G politikalarımızı, işimizin yanına değil tüm üretim, ürün ve hizmet süreçlerimizin odağına yerleştiriyoruz.

Mepsan’ın bağlı olduğu MLB Group bünyesinde kurulan, kirlenmiş sahaların iyileştirilmesi konusunda resmi kurumlarca yetkilendirilmiş MPT şirketi ile tüm paydaşlarımıza, başta yakıt, petrokimya ve kimya sektörü olmak üzere tüm sektörlere yönelik, etkin çevre çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Tarihçe

1992 yılında Konya’da yerel bir servis şirketi olarak kurulan Mepsan, ilk akaryakıt dispenser üretimini 1993 yılında gerçekleştirdi. Büyüyen iş hacmiyle birlikte 1997 yılında 1.000 m²’lik ikinci üretim alanına, 2000 yılında ise halen operasyonlarını sürdürdüğü mevcut üretim tesisine taşındı.

2005’te yönetim birimlerini, gelişen iş portföyü ve uluslararası büyümesine paralel İstanbul’daki yeni Genel Merkez binasına taşıdı. 2007 yılından başlayarak büyümesi ivme kazanan Mepsan kısa sürede üretim alanını 2.500 m2’den 45.000 m2’ye, çalışan sayısını 300’e çıkardı; operasyonlarıyla 30 ülkeye yayılan ve yerel pazar liderliğini ele geçiren bir konuma ulaştı.

Marka Vizyonu

MEPSAN, 22. yılını geride bırakırken marka vaadini yeniden belirledi ve geleceği için kendisine ışık tutacak yeni vizyonunu “Yenilikçi komple yakıt istasyon çözümleri markası” olarak belirledi.

AR&GE

MLB Ar-ge ekibi yazılım Ar-Ge hizmetleriyle ürün bileşenlerinde yenilikçi yaklaşımı ile yazılım tasarımı, yazılım mühendisliği ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermektedir.

Başlıca hizmetlerimiz arasında istasyon otomasyon sistemlerindeki Saha kontrol panosu yazılımı olan USC Plus (opsiyonel olarak dokunmatik ekranlı), PLC uygulamaları, pompa ve tank otomasyonu, EPDK otomasyonu,el terminali ve CRM uygulamaları, ödeme terminali,Petromedia (pompa üzeri medya ekranları) ve yazılımları, Onvision (pompa üzeri dokunmatik bilgi ekranı) uygulamaları yeralmaktadır.

Değerler

Bizi biz yapan değerlerimiz.

Çözüm

Ürün geliştirmeden satış sonrası hizmetlere kadar entegre ve hızlı çözümler!
Ürün geliştirmeden satış sonrası hizmetlere kadar tüm değer zincirinde, entegre ve hızlı çözümler geliştiren marka olma hedefiyle faaliyet gösteriyoruz. Deneyimimizin yanı sıra sektörün beklentilerini ve taleplerini karşılayacak bilgiye sahip ekip ve teknolojimiz ile fark yaratıyoruz. İstasyonlarda yer üstünde ve yer altında oluşabilecek sorunları anında tespit ederek, hızlı çözümler sunuyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında 7/24 hizmet anlayışı ile çalışan çağrı merkezimize gelen tüm aramaları değerlendirerek servis ekiplerine yönlendiriyor ve gelen tüm talepleri karşılıyoruz.

Yenilikçilik

Ürün ve hizmetler için yenilikçi çözümler ve teknolojiler!
Ürün ve hizmetlerimizin rekabetçi üstünlüğünü yenilikçi çözümler ve teknolojiler geliştirerek sürdürüyoruz. Sahip olduğumuz bilgi, beceri ve teknik uzmanlık ile hem geliştirme hem de uygulama aşamalarını yenilikçilik ilkeleri doğrultusunda yürütüyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz kadar kendimizi de sürekli yenileyerek, deneyimli ve yaratıcı AR&GE mühendislerimizle geleceği bugüne getiriyoruz. Yeni tasarımlar, çözümler ve teknolojik fonksiyonlar geliştirerek iş ortaklarımız için de rekabet üstünlüğü yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlerle farklılaşıyoruz.

Sürdürülebilirlik

Daha az kaynak tüketimi, geri dönüşüm ve çevrenin korunması!
Ürün ve hizmetlerimizde sınırlı kaynakların daha az tüketilmesini, geri dönüşümü ve çevrenin korunmasını temel öncelik olarak görüyoruz. Çevre ve insan merkezli faaliyetlerimizi, çeşitliliğin ve üretkenliğin devamlılığını sağlayarak gerçekleştiriyoruz. Tekrar kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir materyallerin tüketimine önem veriyoruz.

Yatırım kararlarımızı alırken sürdürülebilirlik kıstaslarını göz önünde bulunduruyor, tüm faaliyetlerimizde bunların çevreye olabilecek etkileri konusunda tedbirli ve dikkatli bir tutum sergiliyoruz. “ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ”nin tüm gereklerini yerine getirerek, çevrenin geliştirilmesi ile ilgili projelere de destek veriyoruz.

Tasarım

Bütünsel dış görünüm ve üstün fonksiyonel özellikler!
Bütünsel dış görünüm ve üstün fonksiyonel özelliklerle değer katan tasarımlara imza atıyoruz. Ürettiğimiz akaryakıt, LPG, CNG ve Ad Blue dispenserlerle; çizgisiyle farklılaşan, teknolojisiyle ayrışan, çalıştığı istasyona ve markaya değer katan konseptler yaratıyoruz.

İstasyon kurumsal kimliğine maksimum uyum sağlarken kendi tasarım dilini de koruyabilen tasarımlarımız, modern çizgileriyle ayrışıyor. Mükemmel tasarım ve fonksiyonelliği bir arada sunduğumuz ürünler, istasyonlarda fark yaratmakla birlikte hem maliyet avantajı hem de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Üretim gücü

Büyük ve modern tesislerde hızlı ve güvenli teknolojiler!
Dünyanın en büyük ve en modern üretim tesislerinden birine sahip olarak, global rekabette liderliği hedefliyoruz. Toplam 45.000 m² faaliyet alanımız ile yılda 36.000 tabanca eşdeğeri üretim gerçekleştiriyoruz. Bu kapasitemizle dünyada, üretim gücü açısından da sayılı üreticiler arasında yer alıyoruz.

Çoklu ürün üretme kabiliyetine sahip tesisimizdeki tüm üretimi, kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizi, en son teknoloji CNC makinelerle daha hızlı, güvenilir ve verimli üretiyoruz. Elektronik kartlarımızın üretimini, tamamen bilgisayar kontrollü son teknoloji yüzey montaj makinaları ile yapıyoruz.

Elektronik ve mekanik donanımın yüksek teknoloji ve güvenle birlikteliği

Elektronik ve mekanik donanımı, yüksek teknoloji ve güvenli yazılım ile entegre eden gelişmiş mühendislik çözümleri sunuyoruz. Teknokent’te bulunan AR&GE Merkezi’mizde yürüttüğümüz çalışmalarla sektörümüz için öncü pek çok ürün ve uygulamaya imza atıyoruz.

TÜBİTAK tarafından tescilli projelerimiz ve maksimum derecede güvenlik sunan ürünlerimizle hem ürün hem de o ürünü oluşturan her bir parça için ATEX sertifikası alıyoruz. Ayrıca metre ve santrifüj sistemlerindeki ölçüm ve kalibrasyon hassasiyetimizi MID belgelendirmemiz ile güvenceye alıyoruz.

ÜRETİM

Faaliyetlerini Konya’daki 17.000 m²’si kapalı toplam 45.000 m² alanda gerçekleştiren Mepsan, tüm ürünlerini kendi bünyesinde ve tek çatı altında üretiyor. Tasarımdan son ürüne Solidworks, Auto CAD ve 3D Max yazılımlarını kullanarak en son teknoloji CNC tezgahlarda üretim gerçekleştiriyor. İleri teknoloji üretim tesisi yıllık 36.000 tabanca kapasitesi ile çalışıyor. 15 AR&GE uzmanı ve 60 mühendis dahil olmak üzere 300 çalışana sahip Mepsan, üretimden servise 140 beyaz yakalı ile hizmet veriyor.

Referanslar

Kurumsal iş ortaklarımız!

Bir mesaj kadar yakınız !

Avrupa, Afrika, Asya ve Latin Amerika temsilciliklerimizle hizmetinizdeyiz.

Genel Merkez
Şerifali Mah. Hendem Cad.
No: 60 Ümraniye
İSTANBUL/TÜRKİYE
Tel : (+90)  216-540 36 90

Üretim Tesisleri
3.OBS Büyükkayacık Mah.
T.Ziyaeddin Akbulut Cad.
No: 24 Selçuklu
KONYA/TÜRKİYE
Tel : (+90)  216-540 36 90

İletişim Formu

Son tarih 28 Şubat

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği'ne göre Akaryakıt, LPG ve CNG istasyonlarındaki cihazların kalibrasyonlarının ve mühür tarihlerinin güncel olması ve her 2 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.