Bülten

MLB GROUP GENÇ YETENEKLERİ BÜNYESİNE KATIYOR!

MLB Group gelecek yıllarda başarısını sürdürecek ve daha üst seviyelere çıkaracak yöneticilerini yetiştirmek için 2020 yılında başlattığı Management Trainee Programı ile gençleri gelecek için başarılı birer yönetici olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. İş hayatına adım atarken hedeflerini belirlemiş, bu hedeflere ulaşmak için istekli ve azimli olan yeni mezunlara maksimum destek vermeyi isteyen MLB Group, geleceğin profesyonellerini yetiştirirken sürdürülebilir bir performans sağlamayı hedefliyor.

MLB Group MT Programı’nın öncelikli hedefi çalışma hayatına yeni girecek adayların kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra kişisel yetkinliklerinin üst seviyelere çıkarılarak, iş kültürünü benimseyip yeni fikirler üreten, araştıran, başta ülkemize ve tüm dünyaya değer katan faydalı bireyler yetiştirmek. Management Trainee Programı adaylarının Mepsan kültürüne adaptasyonu, kariyer gelişim ve yönetim süreçleri yakından takip edilecek olup, adaylar programın bir parçası olarak farklı Stratejik İş Birimleri’ndeki rotasyonlara alınacak. Programın sonucunda ise adayların talepleri de dikkate alınarak Group içindeki kariyer yolu belirlenecek. MLB Group MT Programı 6 ay sürecek olup, 6 aylık eğitimin sonunda ise başarılı bulunan adaylar “Doğru İşe Doğru İnsan Politikası”  ile belirlenmiş olan pozisyonlara istihdam edilecek.
MLB Group MT Programı 4 aşamalı olarak gerçekleşecek.

1. Aşama – MT Programı’na başvuruda bulunan adaylar, ön elemeden geçirilerek uygun bulunan adaylara programımız, çalışma şeklimiz hakkında bilgi verilecek ve eğitim programına katılmak isteyen adayın da onayı ile seçme programına davet edilecek.

2. Aşama – Seçme Programına davet edilen adaylar için çeşitli etkinlikler düzenlenip liderlik oyunları, çalışan sorumluluğu gibi konularda aday hakkında ön değerlendirmeler yapılarak MLB Group MT Programına dahil edilecek adaylar belirlenecek.

3. Aşama – Belirlenen adaylarımız ile Birim Liderleri bir araya gelerek adaylara iş birimlerimiz hakkında bilgi verilecek ve hangi adayın hangi iş biriminde olacağına dair detaylı oryantasyonları / rotasyon programları belirlenecek.

4. Aşama – 6 Aylık MT Programı sonucunda ise birlikte devam edeceğimiz adaylar seçilerek, ilgili birimlere yönlendirilecek ve adayların pozisyonları netleşecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Gençler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ Söylemini benimseyen ve gençlere her zaman tam destek sağlayan MLB Group, bu program ile potansiyeli yüksek Türk Gençlerini, kendi kurum kültürü, hedef ve beklentilerine uygun olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Gençlerin yetenek ve isteklerini de dikkate alıp motivasyonlarını en üst seviyede tutarak kariyer planlamasında gençlere destek oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir