Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi  tarafından  açılan mobil akaryakıt istasyonu  ve mobil  AdBlue ikmal  istasyonu  ihalesini Mepsan kazandı.
Mepsan,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kullanıma sunduğu Industex Taşınabilir Akaryakıt İstasyonları ile  belediyeye ait araçların yakıt ikmallerini  gerçekleştirirken, yakıt lojistiği ve nakliyesi ihtiyaçlarına pratik , ekonomik ve güvenli  bir alternatif sunuyor.
Balıkesir büyükşehir belediyesi belli  ikmal noktalarında  çevre dostu, ekonomik ve güvenilir adblue  ikmal sistemleri  olan Mepsan  AdBlue wTank  çözümünü tercih etti.
Çevre  dostu ürünlere  destek veren  belediyeler arasında yer alan Balıkesir Büyükşehir belediyesi  dizel yakıt kullanan motorlu araçlarının emisyon oranlarını düşürme  amacıyla adblue yakıt sistemlerini tercih ediyor.
AdBlue ikmal sistemlerinde  kullanılan tüm iç aksam ,  AdBlue  yakıtının yüksek korozyon etkisi nedeniyle korozyona dayanıklı ve sızdırmaz yapıda üretilmiştir.
Diğer taraftan ısıya hassas, hava ile temas ettiğinde kristalleşebilen bu çevreci yakıt için geliştirilen özel ısı ve hortum koruma paketiyle de  Balıkesir Belediyesine uzun yıllar kullanım avantajı sunuyor.
Proje kapsamında kurulumların mayıs ayı ortasına kadar tamamlanması planlanıyor.