Petroleum fuarının 20 yıllık yolculuğun tamamında Petroleum Istanbul’la beraber yol alan Mepsan Ar-Ge, teknoloji ve üretim odaklı bir şirket olarak kendi 25. Senesinde fuar katılımcılarına inovatif ürünlerini sundu.
Yüksek katma değerli ürünler yaratma bilinciyle odağında yenilikçilik, teknoloji, üretim ve ar-ge ile sürekli yeni ürünler geliştiren MEPSAN ürün portföyünü müşterileri ve sektör temsilcileri ile paylaştı.
Patentli bir Ar-Ge ürünü olan Akıllı Dolum Dirseği Mepsan’ın başlıca ses getiren yeniliklerinden oldu.Mobil olması sayesinde birden fazla tank için kullanılabilen akıllı dirsek ile istasyonların en büyük dertlerinden biri olan yanlış dolumun engellenmesi hedefleniyor.

Diğer bir inovatif çözüm ise Mepsan Yakıt Kontrol Sistemi ki çok fonksiyonlu bir ürün.
Sensörler yardımıyla yakıt kalitesi ölçülüp, kalitesiz yakıt sebebiyle oluşabilecek imaj kaybı riski ortadan kaldırılıyor.Ürün ayrıca Yakıt hattındaki kaçak kontrolünü de gerçekleştiriyor ve gerekli uyarıları yapıyor.
İstasyonlarda fark yaratan dikkat çekici bir diğer ürün ise araçların lastik basıncını ölçen Tire Eye.  Araçtan inmeden hızlı, kolay ve doğru ölçüm sağlıyor. Bu ürün ile yol güvenliği, ekonomi ve çevrenin korunması hedeflendi.
Türkiye’de ilk UHF Pasif Tag teknolojisine sahip TTS sistemi sayesinde istasyona yakıt alımına gelen araç ikmal bilgileri otomatik olarak transfer ediliyor.
İstasyon içerisinde akıllı iş uygulamalarına imkan veren diğer bir yenilik  El terminali.Bu ürün ile operasyonel iş takibi kolaylaşıyor.
Yeni MERT kart okuyucu mobil ödeme terminali ile yakıt satın alma süreci kolaylaşıyor.
4 günlük fuar süresince müşteri ve sektör temsilcilerini en iyi şekilde ağırlayan Mepsan’ın inovatif ürünleri büyük beğeni topladı.